Dünyanın En iyi 20 Korku Filmi

1. Karanlık Sırlar

Sumi ve Suyon çifti bazı sebeplerden dolayı evlerinden ayrılmak zorunda kalan kız kardeşlerdir. Ayrılıktan bir süre sonra evlerine dönmeye karar verirler. Annelerinin ölümünden sonra babaları annelerinin yerine hem kendisi için hem de onları iyi bir ailede yaşamasını sağlamak amacıyla eve üvey anne getirir. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde kızların yeni üvey anneleri ile iyi anlaştığını zanneden babanın olayları yanlış anlaması ile korkunç sonuçlar meydana gelmektedir.

Üvey anne ve kız kardeşler arasında yaşanan sorunlar oldukça fazladır. Fakat babaları bu durumun farkında bile değildir. Bu nedenle evde üvey anne ve kızlar arasında şiddetli sorunlar aşırı derecede artmaktadır. Korku filmleri arasında en iyi olan bu filmde kız kardeşlerin üvey anneye olan düşmanlıkları iyice köklenmeye başlamıştır ve evde sorunlar da artmıştır. Üvey anne ve kızların yaşadığı bu evde tuhaf olayların da yaşandığına herkes şahit olmaktadır. Herkesin hafızasından silemediği korkunç olay evde yaşayan dört birey için de korku dolu olayları meydana getirmektedir.

Bu olayın sebebini merak eden üvey annenin yatıkları ile olaylar iyice patlak vermeye başlar. Üvey anneleri tarafından tuhaf olaylara maruz kalan kız kardeşleri daha birçok ürkütücü olay beklemektedir. Başlarına gelecek olan kötü olaylardan habersiz olan aile kendi iç sıkıntılarını giderememekle beraber onları daha korkunç olaylar da beklemektedir.

2. Jeepers Creepers

Korku dolu anların yaşandığı bu filmde iki kardeşin üniversite tatili için evlerine giderken yolculukları sırasında başlarına gelen korkunç olaylar anlatılmaktadır. Trish ve Derry tatil yapmak için evlerine anne babalarını ziyaret etmeye karar veriler. Fakat tatili daha keyifli bir hale getirmek için en iyi yolu seçerler. İlerleyen zamanlarda başlarına gelecek olan korku dolu olaylardan haberi olmayan geçler keyifli bir şekilde yola koyulmuştur.

Fakat gençlerin yolculukları sırasında arkalarından gelen bir kamyonetin kendilerini ezmeye çalıştığını fark ederler. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde gençleri korku ve dehşet dolu olaylar beklemektedir. Yolculukları çok sakin ve keyifli geçen gençlerin yolculuğu bu olayın meydana gelmesiyle beraber kâbusa dönüşür. Olayların burada patlak vermesi ileriki dönemlerde kötü olaylarında meydana geleceğine işaret vermektedir.

Korku filmleri arsında aksiyon ve korkunun bir arada iyi bir şekilde yansıtıldığı bu filmde kendilerine çarpmaya çalışan kamyonetten bir çocuğun otobana fırlatıldığı gençler tarafından görülmüştür. Bunun üzerine bir süre sonra aynı kamyoncunun yoldan yolcu aldıktan sonra bir insan cesedini kanalizasyon çukuruna attığını gören gençler panik içerisinde ne olduğunu anlamaya çalışırlar. Fakat yaşanan bu olaylara hiçbir şekilde anlam veremezler. Trish ve Derry bu olayların üstüne giderek sebebinin ne olduğunu anlamaya çalışırlar. Fakat onların bu tutumu sonucunda başlarına gelecek kötü olaydan haberleri yoktur.

3. Ginger Snaps

Ginger ve kız kardeşi 15 ve 16 yaşlarında kendilerine ait evlerinde yalnız yaşayan genç kızlardır. Banliyö şehrinde yalnız yaşayan kız kardeşlerin diğer kızlardan farklı oldukları her hallerinden anlaşılmaktadır. Ölümü ve yalnızlığı son derecede yoğun bir şekilde yaşayan bu kız kardeşler başlarına gelebilecek hiçbir şeyden korkmazlar. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde kız kardeşler yalnız başlarına sakin bir hayat sürdürmektedirler.

Başlarına gelecek olaylardan habersiz olan kız kardeşleri ürkütücü ve korku dolu bir yaşam beklemektedir. Yalnızlıklarını ancak birbirleri sayesinde azaltan bu kız kardeşlerin komşularının gizemli ürkütücü bir yaratık tarafından parçalandığını görmüşlerdir. Bu olay sonrasında bu kızların o kadar da normal olmadığı halk tarafından anlaşılmıştır. Korkusuz olan kız kardeşlerin komşularının köpeklerinin parçalanması durumu dikkatini çekmektedir. Ve bunun üzerine gece yarısı ormanda parçalan köpeklerin yanına giderler.

Köpekleri gizlice görüntülemeye çalıştıkları sırada ise ürkütücü olayların başlangıcı gerçekleşir. Korku filmleri arasında en ürkütücü olan bu filmde kız kardeşlerden birisi gözlem yaparken yaratık tarafından saldırıya uğrar ve kötü şekilde yaralanır. Yaratıklar tarafından saldırıya uğrayan kız kardeşler bu durumu kimseye anlatmaz. Fakat yaratıkların yaraladığı yaraların çabuk iyileştiğini gören kız kardeşler çok şaşırır fakat bir süre sonra bu yaralar üzerinde kıl ve tüyler çıkmaya başlar. Yaralan kız o yaratıklar gibi olmaya başlar değişiklikler durmaz.

4. Shaun Of The Dead

Komedi ve korkunun bir arada yoğun bir şekilde yaşandığı bu filmde Shaun’un hayatı neredeyse tıkanma noktasına gelmiştir. Yaşadığı sıkıntılardan dolayı hayatından zevk alamayan Shaun’u yakın arkadaşının sorunları da düşündürmektedir. Bütün vaktini en iti arkadaşı Ed ile birlikte içkili bir barda annesi ve kız arkadaşı arasında yaşanan problemleri nasıl çözebileceğini annesinin ve kız arkadaşının arasını nasıl düzelteceğini düşünmektedir. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde Shaun’un sorunlarının ardı arkası kesilmez.

Annesi yüzünden özel hayatında sürekli sorun yaşayan Shaun en sonunda kız arkadaşı Liz’den ayrılır. Bu ayrılığın sonunda Shaun artık hayatının düzene girmesi gerektiğini anlamıştır ve bunun için bir şeyler yapmaktadır. İlk olarak annesinin sorunları yüzünden ayrıldığı kız arkadaşını geri kazanmak için çeşitli yöntemler aramaktadır. Korku filmleri arasında komedinin korku ile birlikte iyi bir şekilde anlatıldığı bu filmde Shaun artık olgun bir adam olmaya ve sorumluluklarının yerine getirmesinin gerektiğinin farkına varır.

Fakat bu sırada yaşadıkları şehirde zombilerin dirilmesi ile birlikte korku dolu olaylar başlamaktadır. Zombiler şehir içinde insanları yemeye başlamıştır. Aile içerisindeki sorunlarını bile halledemeyen Shaun’u artık daha zorlu bir süreç beklemektedir. Bu nedenle Shaun sevdiklerini zombilerin yememesi için arkadaşı Ed ile güvenli bir yer bulma çabası içerisine girer. Güvenli yer bulmuşlardır ama ne yapacaklarını bilmemektedirler.

5. Session 9

Gizemli olayların çok fazla olduğu bu filmde olaylar 5 kişi üzerinde gerçekleşmektedir. 1800’lü yıllarda terkedilmiş kullanılmayan bir akıl hastanesinin restorasyonu için çalışan beş işçinin başına gelen korkunç olaylar anlatılmaktadır. Tüm binayı sadece bir hafta süre içerisinde onarmak zorunda olan işçiler başlarına gelecek olan durumdan habersiz bir şekilde çalışmaya başlamıştır. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde Gordon ve çalışa ekibinin başına dehşet verici olaylar gelmektedir.  Gerilimin çok fazla yaşandığı bu filmde işçilerden birinin koridor da yürürken ışıkların teker teker kendiliğinden hiçbir hata olmadan kapanmasıyla birlikte olaylar patlak vermektedir.

Korku dolu bu filmde çalışan işçiler başlarına gelecek olan olaylardan habersizdir. Ama bir gencin başına gelen olaylar ile onların hayatı da korkunç bir hal almaktadır. Gizemli olayların çok fazla yaşandığı bu akıl hastanesinde birçok cinayet ve değişik gerilim dolu olaylar da yaşanmıştır. Korku filmleri arasında gerilimin çok fazla yaşandığı filmde yaşanan cinayetlerin sebebi ve katilleri hiç kimse tarafından bilinmemektedir.

Bu durum filmi daha gizemli hale getirmektedir. Akıl hastanesine geri dönen bir hastanın mı ya da hastanede bulunan kötü ruhların cinayet işledikleri meçhuldür. Yaşanan cinayetlerden ve gerilim dolu olaylardan belki de Gordon v ekibi beş kişi sorumludur. Gerilimin çok fazla yaşandığı bu filmde gizemli cinayetlerin fazla olduğu da görülmektedir.

6. May

Yazarlık yaparak yaşamını devam ettiren genç ve güzel olan May’ın hayatında her şey kusursuz bir şekilde ilerlemektedir. Kendi yaşamı içerisinde olacaklardan habersiz bir şekilde yaşayan May’ı hayatının geri kalanından birçok korku dolu olay beklemektedir. Yazdığı kitaplar ile sosyal hayatında büyük bir ilgi gören May’ın özel hayatında da her şey en iyi şekilde istediği gibi gitmektedir. Akademisyen erkek arkadaşı olan May’ın aile hayatı biraz karışıktır.

Ailesinde yaşanan sıkıntılı olaylardan dolayı sıkılan May başka bir yerde tek başına yaşamaya başlar ve hayatını istediği şekilde yaşamaktadır. Akademisyen erkek arkadaşı ile evlenme kararı alan May, hayatında hiç yaşamadığı mutluluğu yaşamaktadır. Fakat bir taraftan da içinde kötü bir his vardır. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde May evlenmeye karar verir ve çok mutludur ailesinin yanına döner.

May’ın ailesinin yanına dönmesi ile birlikte kötü olaylar da başlamaktadır. May anne ve basının arasında olan sorunun ne olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Fakat anne ve babası yine eskisi gibi sürekli tartışma ve mutsuz bir yaşam içerisinde hayatlarını devam ettirmeye çalışmaktadırlar. Korku filmleri arasında yer alan bu filmde gerilim dolu anlar May’ın eve dönmesi ile başlar. Anne ve basının bu durumunu göz önüne alan May evlilik kararını yeniden gözden geçirmeye karar verdiğini ailesine ve akademisyen sevgilisine söyler.

7. Hannibal

Önceki yaşantısında gayet normal bir hayatı olmayan Doktor Hannibal Lecter işlediği cinayetlerden dolayı hücreye tıkılmıştır. Doktor Lecter hep tedirgindir bunun sebebi ise son kurbanı Mason Verger’in onu öldürürken kaçması sonucu kurtulan kurbanları arasında yer almaktadır. Mason Verger, doktor hücrede iken onun için intikam planları hazırlamaktadır. Birçok masum insanın katliamına sebep olan doktoru hücreden çıktıktan sonra zor bir hayat beklemektedir. Bu nedenle doktor çok endişeli ve hiç rahat değildir. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde Doktor Lecter hücrede bekleyen acemi bekçiyi atlatarak hücreden kaçmayı başarır.

Fakat başına geleceklerden haberi olduğundan dolayı hiç rahat değildir. İntikam almak isteyen Mason’u düşündükçe paniğe kapılır. İntikam savaşından kurtulmak için kaçmaya karar verir. Korku filmleri arasında gerilimin hat safhada olduğu bu filmde Doktor Lecter’in öldürmeye çalıştığı Mason Verger, Doktoru nasıl tuzağına düşüreceğinin planlarını yapmaktadır. Oldukça zengin olan Mason Verger imkânlarının fazla olmasına güvenerek Doktoru tuzağına düşüreceğinden emindir.

Doktorun zaaflarını en ince ayrıntısına kadar inceleme altına alan Mason sonunda intikam savaşını gerçekleştirebilmek için doktoru tuzağına nasıl düşüreceğini bulmuştur. Uzun uğraşlar sonrasında Doktor Lecter için bir yem tuzağı hazırlanmıştır. İntikam savaşı süresi içerisinde Mason yalnız değildir. Başmüfettiş yardımcısı da belirli ücret karşılığında Mason’a yardım etmektedir. Doktor Lecter intikam savaşını bilmektedir fakat tuzağın olduğun anlayamamıştır.

8. Tepenin Gözleri

Filmin ilk başlarında bir grup askeri birlik bulunmaktadır. Bu askeri grup araştırma yaparken nedeni belli olmayan bir durumdan dolayı hepsi olur ve film içerisindeki dehşet burada başlar. Ethel ve Bob çifti evlilik yıl dönümlerini kutlamak amacıyla çocukları ile beraber Kaliforniya’ya gitmektedirler. Aile üyeleri yapacakları eğlenceli kutlamanın hayalini kurarlarken biraz gittikten sonra yol üzerinde bulunan benzinlikte mola veririler. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde ailenin mola vermiş olduğu benzinlikte oldukça garip olaylar yaşanmaktadır.

Olacaklardan en ufak haberi olmayan aile mutlu bir şekilde yolculuklarına devam etmektedirler. Yolculuk yapan bu ailenin yoluna mutant dikenli zincir atarak onları durdurmaya çalışır ve bunu gerçekleştirir. Ne olduğunu anlamak için aile karavandan çıkar ve etrafta neler olduğunu anlamaya çalışır. Köpekler dağa çıkar ve orada mutantlar tarafından öldürüldüğü görülür. Korku filmleri arasında yer alan bu filmde aile bireylerinin başlarına korkunç olaylar gelmektedir.

Mutantlar ailenin etrafını sardıktan sonra onlara çeşitli tuzaklar kurarak bazı aile bireylerinin ölmesine neden olur. Mutantların saldırısına uğrayan bu aile mutantların kurdukları tuzaklara teker teker takılarak hayatını kaybederler. Doug intikam almak için de birçok mutantı öldürür. Fakat bu süre içerisinde vücudunda bazı organları da yitirmiştir. Mutantların saldırısı sonucu Doug ve küçük kızı hayatta kalmayı başarır. Karavanda kalan çocuklar ise onları karşılamaktadır.

9. Canavar

New York şehrinde içkili bir barda hiç beklenmedik aşırı derecede gürültülü bir ses duyulur. Barda ki kişiler tarafından duyulan bu şiddetli ses sonucunda ürkütücü olayların başlangıcı meydana gelmektedir. Aşırı derecede gürültülü olan bu sese anlam veremeyen bardakiler hemen kendilerini dışarı atarlar. Dışarı çıkan insanların karşılaştığı manzara da oldukça kötüdür. Her yerin alev içerisinde olduğunu görenler panik ile beraber endişeli bir şekilde sağa sola kaçışmaktadırlar. En iyi korku filmler arasında yer alan bu filmde yaratıkların New York şehrini işgal ettiği anlaşılır ve halk çaresiz bir şekilde beklemektedir.

Yaratıklar tarafından New York’un en önemli simgesi olan Özgürlük Heykelinin kafasında patlama meydana geldiği ve heykelin kafasının tıpkı bir gülle gibi insanların üzerine meydana çarptığı görülmüştür. Korku filmleri arasında yer alan bu filmde yaratıkların istilasına uğramış bir kentteki insanların yaşam mücadelesi vermesi anlatılmaktadır. Yaratıklar giderek şehrin önemli merkezlerini yok etmektedir. Bunun yanı sıra şehirde bulunan insanlar da yaşamlarını yitirmektedir. Ürkütücü bir paniğin yaşandığı bu filmde yaratıkların şehri yıkıp yok etmesi ve bir kısım halkın bu duruma tanıklık etmesi anlatılmaktadır.

Böyle bir durumun meydana geleceğinden habersiz olan halk yaratıkların bu tutumu karşısında hiçbir şey yapamadan umutsuz bir şekilde ölümü beklemektedirler. Bir anda büyük bir gürültü ile şehri esir altına alan yaratıklardan halkın kurtulabileceği meçhuldür.

10. Halka

Karanlık imajlarla ve karanlık sırlar ile dolu olan bir kaset bulunmaktadır. Bu kaseti izleyenlerin 7 gün içerisinde yaşamlarını sebepsiz bir şekilde yitirdikleri anlatılmaktadır. Bu gizemli kaset içerisinde ne olduğunu merak edenler kaseti izleyerek yaşamlarını yitirmektedirler. Sonunda bir ölüm korkusunun olmasından dolayı kimse bu kaseti izleyip açıklama girişiminde bulunmamıştır. Rachel Keller’in yeğeni ile birlikte 4 gencin ölmesi sonucunda bu kaset daha fazla gizemli hale gelmektedir. Yeğeni ölen Rachel bu konuyu dikkatli bir şekilde araştırmaya karar verir.

Rachel kasetin gizemini çözmek için arkadaşı Noah’ın yardımını ister. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde Rachel gizemi çözmek ve kasetin kim tarafından ne amaçla ne zaman çekildiğini öğrenmek için kaseti izler. Artık diğerleri gibi Rachel’in de 7 günü kalmıştır. Kaseti izleyen Rachel kasetin ne zaman çekildiğine dair hiçbir bilgiye ulaşamamıştır. Gizemli kasetin peşinde olan Rachel 7 gün içerisinde gizemin sırrını çözebilecek mi? İzleyen herkesin 7 gün sonra yaşamını yitirdiği iddia edilen bu kasetin içerisinde kimin tarafından ne amaçla çekildiği de bulunmamaktadır.

Hiçbir bilgiye ulaşamayan Rachel 7 gün içerisinde umudunu kaybetmeden sırrı çözmeye çalışabilecek mi konusu merakla beklenmektedir. Korku filmleri arasında gerilim ve korkunun yoğun olarak yaşandığı bu filmde insanların 7 gün sonra ölmesine neden olan kötü ruh Samara’nın nerede olduğu bilinmemektedir.

11. Ölümcül Oyunlar

Gerilimin hat safhada olduğu bu filmde Ann, George ve oğulları kısa bir tatil yapmak için bir yerlere gitmeyi planlamaktadırlar. Göl kenarında bulunan yazlık evlerine gitmeye karar veren aile yola çıkarlar. Yazlık evlerine vardıkları zaman komşularında bütün aile büyük bir gariplik sezinlemiştir. Golf oynamak için sözleşen babalar ertesi gün yelkenlilerini tamir etmek için işe koyulmuştur.

Ann ise mutfakta yemek yapmaktadır. Olacaklarda habersiz bir şekilde tatilin keyfini çıkarmaya başlayan bu aileyi gerilim ve korkunun eksik olmadığı olaylar beklemektedir. Komşularının misafiri olarak tanıtılan Peter isminde ki genç ve kibar görünümlü çocuğun Ann’ın evine yumurta istemeye gitmesi söylenir. Ann’ın mutfağına bir anda nasıl girdiği konusunda şüpheyi üzerine çeken Peter’in o eve girmesi ile birlikte Ann yumurtaları vermekte tereddüt yaşar ve aile için korku dolu yaşam süreci başlar. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde sürükleyiciliğin hâkim olmasının yanı sıra şiddet ve dehşet yoğun olarak yaşanmaktadır.

Kısa bir tatil için yazlık evlerine gelen bu aile iki genç tarafından yoğun şiddete maruz kalmaktadır. Şiddetin yoğun olarak yaşandığı bu filmde korku dolu sahneleri de görmek oldukça mümkündür. Sebepsiz yere şiddete maruz kalan bu ailenin dramı komşuları yüzünden ortaya çıkmaktadır. Korku filmleri arasında şiddetin çok fazla anlatıldığı bu filmden psikolojik olarak etkilenmeniz de mümkündür.

12. İçerde

Hamileliği sırasında kocası ile beraber yaptıkları yolculukta kaza meydana gelmektedir. Kaza sonucunda kocasını kaybeden Sarah hayatta bebeği ile tek başına kalmaktadır. Bebeği ile ortada yalnız kalan kadın evinde tek başına yaşamaya başlar. Uzun zaman kocasının yasını tutan kadın karamsar bir şekilde hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır. Bebeğini doğurmaya karar veren bu kadını bu süreç içerisinde sürekli birisi izlemektedir. Yapılan bu izlemeden habersiz olan hamile kadın hayatına devam etmektedir. Fakat doğuma bir gün kala hiç tanımadığı tuhaf görünümlü bir kadın kapısına gelir.

Sarah tuhaf görünümlü bu kadından şüphelenmiştir fakat yalnız olduğu için bir şey yapamamaktadır. Elinde değişik aletler bu kadının Sarah’ın kapısına gelmesi ile birlikte kâbus dolu bir dönem başlamaktadır. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde Sarah’ın kapısına gelen kadının içeriye girmesiyle birlikte içerde korkunç olaylar meydana gelmektedir. Kocasının ölümüyle birlikte yalnız başına kalan hamile kadını bu tuhaf görünümlü kadın çok korkutmuştur.

Fakat Sarah yalnız olduğunu ve korktuğunu belli etmemeye çalışsa da onun evde yalnız olduğunu anlayan ve uzun zamandır onu izleyen kadın eve girer. Elinde bulunan tuhaf kesici aletler ile Sarah’ın üzerine yürür. Sarah durumun ne olduğunu çoktan anlamıştır ama yapacak bir şey yoktur. Korku filmleri arasında en dehşet verici film olan bu filmde içerde olaylar korkunçtur.

13. Gir Kanıma

Oskar küçük bir köyde yaşayan olması gerekenden daha fazla uysal olan bir çocuktur. Onun böyle fazla uysal olması arkadaşlarının onunla dalga geçmesine ve onunla eğlenmelerine neden olmaktadır. Her zaman arkadaşları tarafından tartaklanan Oskar her zaman evinde arkadaşları için intikam planları yapmaktadır. Annesi ile beraber yaşayan Oskar bir gün Eli isminde bir kızla tanışır.

Eli yakın bir zaman içerisinde yaşlı bir adam ile beraber Oskar’ın kaldığı evin yakınlarında yaşamaya başlamıştır. İlk başlarda Oskar’ın arkadaşlığını reddeden Eli sonradan Oskar ile arkadaş olmuş ve ikisi de yalnız kalmaktan kurtulmuştur. En iyi korku filmleri içerisinde yer alan bu korku filminde Eli, Oskar’ın arkadaşları tarafından tartaklandığını öğrenir ve onu bu konuda uyarır. Oskar okul ile gittikleri kampta arkadaşının kafasına sopa ile vurarak onu yaralar. Yaşlı adam Eli’nin yaşayabilmesi için kaldığı bölgedeki insanları öldürerek onların kanlarını depolamaktadır.

Bölgede tanınmamak için yüzüne asit döken yaşlı adam hastaneye kaldırılır. Eli onu görmek için hastanenin camına tırmanır ve yaşlı adam elinin yaşaması için boynunu uzatır kanı emen Eli ortadan kaybolur ve yaşlı adam ise camdan düşerek ölür. Korku filmleri arasında en etkileyici olan filmde Oskar, Eli ile kan kardeşi olmak ister fakat elini kestiği zaman çıkan kan nedeniyle Eli kendini tutamaz ve Oskar Eli’nin vampir olduğunu anlar.

14. Amerikan Sapığı

Patrick kendine ait evinde yalnız yaşayan aileden de zengin bir adamdır. Zengin olması nedeniyle etrafından birçok kadın ve iş adamı da bulunmaktadır. Genç ve yakışıklı olan bu adamın sosyal hayatı oldukça geniştir. Yakışıklı olması ona hem özel hayatında hem de sosyal yaşantısında birçok avantajlar sağlamaktadır. Oldukça sıradan bir hayat içerisinde yaşamını devam ettiren sıradan bir insan görünümüne sahip olan bu adamın esrarengiz bir geçmişi vardır. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde Patrick’in bu gizemli ve korkutucu karanlık hayatından hiç kimse haberdar değildir.

Gayet normal bir görünümde olan bu adamın özel hayatında da katliamların bulunduğu derin karanlık bir yaşantısı vardır. Oldukça sakin bir yapıda görülen bu adam insanları sebepsiz yere öldürmekten hoşlanan bir seri katildir. Kendisiyle beraber olan kadınları veya sosyal hayatındaki insanları kimsenin haberi olmadan esrarengiz bir şekilde öldürerek öldürdüğü herkesin vücudundan hatıra olarak aldığı et parçalarını evinin gizli bölümünde saklamaktadır.

Bu tutumu ile tam bir akıl hastası olan adamın seri katil olmasından hiç kimsenin haberdar olmaması da ilginç bir durumdur. Korku filmleri arasında cinayetin en çok yaşandığı bu filmde Patrick’ in yaptığı bu olayları normal bir görünüme sahip olduğundan dolayı kimse ondan beklememektedir ve bu nedenle onun yaptıklarını kendinden başka hiç kimse de bilmemektedir.

15. Ölüm Çığlığı

Gazeteci Angela’nın haber yapma merakı üzerine olayların asılının ne olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. Gazeteci Angela yine bir haber üzerindeyken kameramanı Pablo’nun itfaiyecileri konu alan haberinin çekimini yaparken itfaiyecilere hiç beklenmedik bir anda ihbar gelmesiyle birlikte bu olayı canlı canlı yaşama imkânına gazeteciler de sahip olmuştur.

Yaşlı bir kadının ev kazası geçirdiğini zanneden itfaiye ekipleri ve haber muhabirleri eve ulaştıkları zaman asıl olayın bu olmadığını ve yaşanan olayın tamamen gerçeklerden uzak dehşet verici bir durum olduğunu anlamışlardır. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde dehşet verici esrarengiz olayların geçtiği, filmin isminden de anlaşılacağı gibi muhabirlerin eve ulaştıklarında da karşılaştıkları durumlardan anlaşılmaktadır. Ölüm çığlığının sebebinin ne olduğunu henüz anlayamayan gazeteci ve itfaiye ekipleri eve ulaştıkları zaman karşılaştıkları görüntüler ve olaylar içerisinde kendilerini panik ve ürkütücü bir durum içerisinde bulmuşlardır.

Kadının evine ulaşan ekip ve gazetecinin duydukları çığlık ile başlayan bu kâbus serüveni filmde ekibi daha birçok dehşet dolu olaylar beklemektedir. Filmin ismi kameranın üst köşesinde bulunan REC kayıt kelimesinden alındığı da açıkça belirlenmiştir. Ev kazası ihbar alan ekibi girdikleri evin apartmanında ürkütücü yaratıkların beklediğinden kimsenin haberi yoktur. Korku filmleri arasında büyük bir yankı uyandıran bu film içerisinde çığlıkların artmasıyla beraber korkunç olayların ortaya çıkması da başlamıştır.

16. Kara Büyü

Los Angeles’ta yalnız bir şekilde yaşayan hem iş hayatında hem de özel hayatında mutlu bir şekilde yaşamanı devam ettiren kadını ilerleyen zamanlarda ürkütücü ve dehşet dolu olaylar beklemektedir. Profesör olan erkek arkadaşı ile mutlu bir birlikteliği olan bu kadının hayatı bir büyücü tarafından adeta bir cehenneme dönecektir ama kadın bunun farkında değildir. Bankada çalışan bu kadına bir gün gizemli, tuhaf bir görünüme sahip olan yaşlı bir kadın müşteri kadın gelmektedir.

Fakat bankacı kadın tuhaf görünümlü bu kadının hayatını mahvedeceğini bilmemektedir. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde yaşlı kadın yeni aldığı ev için bankadan aldığı borcun ödeme süresini uzatmak istediğini söyler. Henüz işe yeni alınmış bankacı kadın ise müdürünün gözüne girebilmek için yaşlı kadının istediğini reddeder. Ama bu tutumu onun hayatında mal olacağının hiç farkında bile değildir.

Zor durumda kalan yaşlı kadın evine döndüğü zaman isteğini reddeden bankacı kadın için korku dolu intikam planları yapmaktadır. Bankacı kadın bu durumlardan tamamen habersiz mutlu bir şekilde yaşamını sürdürmeye devam ettirmektedir. Korku filmlerinin en dehşet verici sahnelerin yaşandığı bu filmde hüsrana uğrayan yaşlı kadın genç bankacı kadını kara büyülerinden biriyle çok kötü bir şekilde lanetler. Bankacı kadının hem iş hayatı hem de özel hayatı bu kara büyüyle cehenneme döner.

17. Cadılar Bayramı Katliamı

Bu filmde Çin’e yolculuk yapmaya giden 3 arkadaşın başından geçen korkutucu olaylar anlatılmaktadır. Çin e yolculuk yapan bir grup arkadaş yolculuk sırasında 12 yaşlarında Mitsuhara isminde bir çocukla karşılarlar. Bu çocuk ile tanıştıktan sonra olaylar başlamaktadır. Karşılaştıkları bu çocuğun isteği üzerine onu gideceği yere bırakmayı kabul eden 3 arkadaş çocuk ve kardeşini arabaya alırlar.

Arabanın kaza yapması sonucunda Mitsuhara yaralanır ve hastaneye kaldırılır. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde Çin’e gelen bu arkadaşlar evlerinin kan ile dolu olduğunu gördükleri zaman korku içinde ne yapacaklarını bilmeden panik içerisinde beklemektedirler. Bu sırada ortaya çıkan seri katiller birçok cinayetin ardından bu arkadaşlardan birisini de kendileri gibi seri katil yapmaya çalışırlar.

Dehşet dolu bu film içerisinde cinayetlerin ardı arkası kesilmez ve yaralama olayları da zaman içerisinde iyice artmaktadır. Bu üç arkadaşın ölüm sebebi ise seri katillerdir. Seri katillerin başı olan Jason üç arkadaşın da hayatında son vererek film sonunda nehirde boğularak ölmüştür. Filmin adında da anlaşılacağı film dehşet dolu katliamlarla doludur. Korku filmleri arasında aşırı derecede dehşet ve şiddet içeren bir film olduğu adın da anlaşılmaktadır. Yolda karşılaştıkları çocuk ile başlayan bu katliam üç arkadaşın sonunun gelmesine neden olmakla birlikte birçok cinayetin, katliamın yaşanmasına da neden olmuş durumdadır.

18. Öldüren Sis

Öldüren sis filminde adından da anlaşılacağı gibi kasaba üzerine büyük çaplı tuhaf bir sis tabakası çökmüştür. Bunun üzerine halk büyük bir korku ve panik ile kasabadaki büyük camlı süpermarkete sığınmıştır. David ve küçük oğlu Billy de süpermarkette bulunmaktadır. Koyu ve kalın bir sis tabakasının içerisinde halkın anlam veremediği değişik türde yaratıkların esrarengiz bir şekilde her an saldırıya hazır bir biçimde oldukları görülmüştür. Bu durumu gören halk iyice endişeye kapılmıştır.

Bu yaratıkları fark eden David, dünyaya ait olmadıklarını ve öldürücü olduklarını fark etti. Sisten kurtulmanın tek yolunun beraber hareket etmek olduğunu bilmelerine rağmen bunu başarmak o kadar da kolay olmayacaktır. Markete sığınan halkın korku ve panik içerisinde olması bu durum içinden kurtulmayı oldukça zorlaştırmaktadır. David’i endişelendiren durum ise sis içerisindeki değişik türdeki yaratıklardı çünkü her an içeri girebilirlerdi. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde sisin içerisine pusuya yatmış olan yaratıkların market içine girmesi ile olaylar daha farklı bir boyut kazanmaktadır.

Endişe içinde olan halk bu durumla birlikte iyice korkuya ve umutsuzluğa kapıldı. Korku filmleri arasında gerilimin en üst düzeyde olduğu bu filmde sis ve ürkütücü yaratıkların bulunması filmi daha çok heyecanlı bir duruma getirmektedir. Sisten kurtulmak için dışarıya çıkan halk bir kaçış yolu aramanın yolunu bulmaktaydı.

19. 28 Gün Sonra

Londra’da bir araştırma merkezinde olayların geliştiği bu filmde denek olan maymunların bir grup hayvan sever tarafından serbest bırakılmasıyla olayların iyice karmakarışık bir durum alması anlatılmaktadır. Serbest bırakılan denekler üzerine yapılan zehirli ölümcül bir virüsün diğer insanlara da zarar vermesi ve virüsten etkilenen kişilerin ise 15 saniye sonra insani özelliklerini kaybederek cinayete yönelik davranan saldırganlara dönüşmesi sonucunda yapılan bu olayın ürkütücü bir sonuca ulaşacağı beklenmektedir. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmin içerisinde saldırgan deneğin kafesinden çıktığı anda hastanede olan Jim’in 28 gün baygın yattıktan sonra ayağa kalkmasıyla olaylar iyice patlak vermektedir.

Rage virüsüne maruz kalan Jim dışarıya çıktıktan sonra Londra’nın bir hayalet şehrine dönüştüğünü görür.  Filmin bu kısmında Jim neler olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Zamanla neler yaşandığını anlamaya çalışan Jim’i en yakın arkadaşları Selena ve Mark zehirli virüs altında olan arkadaşlarını kurtarmaktadırlar. Londra da kalan bu arkadaşları en az bu virüs kadar tehlikeli bir olay daha beklemektedir.

Bu üç arkadaş dışından da virüsten korunan bir baba kız daha bulunmaktadır. Jim’in bu virüsten kurtulma süreci bittikten sonra baba kız ve üç arkadaş Manchester daki bir askeri birliğe gitmeye karar vermiştir. Korku filmleri arasında yer alan bu filmde askeri birliğe ulaşmaya çalışan grubu daha tehlikeli durumlar da beklemektedir.

20. Cehenneme Bir Adım

Altı kız arkadaşın bir mağaraya iniş yapmak için planladıkları heyecan ve korku dolu bir tatil süresidir. Fakat mağaraya giriş yaptıklarından bir süre sonra kaya parçasının düşmesi sonucu çıkış yolunun kapanmasıyla birlikte altı kız arkadaş çıkış yolunu bulmaya koyulmuşlardır. Mağaranın karanlık olması nedeniyle çıkış yolunu bir türlü bulamamaktadırlar. Fakat altı kız arkadaş çıkış aramasının sonucunda kendilerini vahşi yaratıkların olduğu yaşam ortamı içerisinde olacaklarını bilmeden aramaya devam etmektedirler.

Aramanın sonucunda ise altı arkadaş kendilerini karanlık korku dolu bir labirentin içerisinde bulmaktadırlar. Labirent içerisinde aç ve saldırgan yaratıkların bulunması kız arkadaşları çok korkutmaktadır fakat bu durum içerisinde orada kalmaktan başka çareleri yoktur. En iyi korku filmleri arasında yer alan bu filmde beş arkadaş hayatta kalma mücadelesi içerisindeyken Sarah ise yakın zaman içerisinde ailesinin ölümünün etkisinden çıkamadığından dolayı ve yalnızlık duygusu içinde olduğundan dolayı arkadaşlarına yardım etmemektedir. Altı arkadaş arasında geçmişte yaşanan olaylar ve sırların zamanla açığa çıkmasından dolayı arkadaşlar arasında ayrılıklar başlamıştır.

Sırların açığa çıkması ile arkadaşlar birbirlerine sırt dönmektedirler. Sarah ise çaresiz bir durumda olduklarının sonunda farkına vardıktan sonra hayatta kalmaları için o yaratıklar gibi vahşi olmalar gerektiğini anlar ve arkadaşlarını da bu durum için uyarır. Korku filmleri içerisinde en ürkütücü film olan cehenneme bir adım filminden ders çıkarabilirsiniz.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
669 defa okundu